9. B 2023

Třídní učitel:   Mgr. Ivana Blajzeová

IMG 20220406 WA0001

Zástupce rodičů:  Bc. Petra Lukšová Dis.

Řidičský průkaz mladého cyklisty

Desátý rok je v životě mladých cyklistů důležitý mezník. Po jeho dovršení smějí jezdit po silnici již bez doprovodu rodičů.

Abychom se na silnici dokázali správně chovat a orientovat, vydali jsme se v pondělí 21. května již podruhé v tomto školním roce na dopravní hřiště do Žďáru nad Sázavou.

Nejdříve si děti zopakovaly základní pravidla silničního provozu a vybavení kola. S policistou si na dopravním hřišti prošly jednotlivé křižovatky a zopakovaly si významy dopravních značek. Potom přišly na řadu jízdy. Policisté upozorňovali žáky na chyby, kterých se dopouštěli a společně si říkali správné řešení vzniklé situace.

V učebně si děti vše zopakovaly. Na základě získaných informací psaly test. V závěru celého dopoledne úspěšní řešitelé testu obdrželi řidičský průkaz mladého cyklisty.

Obě návštěvy dopravního hřiště byly pro děti velmi přínosné. Doufám, že se budou na silnici vždy chovat tak, jak se zde naučily.