Doporučení PPP a SPC
Od září 2016 vydávají pedagogicko-psychologické poradny tzv. Doporučení PPP. Co se s tímto doporučením děje po jeho "příchodu" do školy?
Konzultační hodiny:
pondělí 13,30 – 14,30 nebo kdykoli jindy po předchozí domluvě
tel.: 566 552 549
e-mail: tomkova.r@zstgmbystrice.cz
(zástupci ředitele - přízemí)
Od září 2016 vydávají pedagogicko-psychologické poradny tzv. Doporučení PPP. Co se s tímto doporučením děje po jeho "příchodu" do školy?
Od školního roku 2018/2019 platí pouze doporučení PPP vydaná od září 2016.
Z dotazníkového šetření, které v minulosti proběhlo v naší škole, vyplynulo, že si rodiče nejčastěji spojují výchovného poradce s pomocí žákům při volbě střední školy a následně při podávání přihlášek na vybranou školu. Toto je však pouze jedna z aktivit výchovného poradce (v naší škole je kariérní poradenství svěřeno M. Sobotkovi). Ráda bych rozšířila Vaše povědomí o práci výchovné poradkyně, proto na následujících řádcích uvádím některé z mých činností:
Výchovná poradkyně je ve škole člověkem, na kterého se obrací nejen žáci, ale i rodiče. Ve kterých situacích je to nejčastěji?
Někdy na žádost rodičů, jindy na doporučení vyučujících jsou někteří naši žáci odesíláni k vyšetření do pedagogicko-psychologické poradny. Na základě provedených vyšetření stanoví psycholog důvod problémů dítěte ve škole a doporučí rodičům i škole, jak dítku pomoci při zvládání školních povinností.